Zatkany ekspres – co zrobić, kiedy nie można się napić kawy?

Zatkany ekspres – co zrobić, kiedy nie można się napić kawy?

Ekspresy do kawy to dość mocno eksploatowane sprzęty kuchenne, które czasem niestety zawodzą. Często zgłaszaną usterką ekspresów do kawy jest to, że z ekspresu nie wypływa kawa lub kawa powoli się leje. Bez wątpienia zatkany ekspres do kawy wymaga interwencji i uwagi, a niejednokrotnie również doświadczonej ręki fachowca. Twój ekspres do kawy jest zapchany? Sprawdź, co możesz zrobić samodzielnie, zanim wezwiesz na pomoc specjalistę!

 

Z ekspresu nie wypływa kawa lub kawa powoli się leje

Zatkany ekspres to jedna z popularniejszych awarii ekspresów do kawy. Najczęściej objawia się to na początku tym, że kawa powoli się leje, jednak z czasem ekspres do kawy zapchany jest tak bardzo, że wywar niemal całkowicie przestaje wyciekać. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. W pierwszej kolejności należy wymienić tu po prostu zaniedbanie, gdyż ekspres do kawy może być zanieczyszczony lub zakamieniony i konieczne jest gruntowne usunięcie osadów oraz usunięcie kamienia. Jeśli z ekspresu nie wypływa kawa, urządzenie może mieć ponadto zapchany zasobnik kawy lub – co gorsza – uszkodzona elektronika uniemożliwia mu prawidłowe działanie.

Zatkany ekspres – co można zrobić samodzielnie?

Jeżeli w grę wchodzi lekkie zaniedbanie ekspresu, prawdopodobnie możliwa będzie skuteczna samodzielna interwencja. Gdy zatem kawa powoli się leje warto postawić na dokładne czyszczenie urządzenia. By przywrócić mu możliwość prawidłowej pracy, konieczne będzie usunięcie osadów, które naturalnie gromadzą się na jego podzespołach, a także usunięcie kamienia. Warto przeczyścić przede wszystkim blok zaparzający oraz kranik dozujący kawę, ponadto nie zaszkodzi wymiana filtrów, które również mogą być już zużyte. Dobrze również sprawdzić, czy do zasobnika nie wsypano zbyt dużej ilości kawy – zapchany zasobnik kawy należy wymontować i dokładnie przeczyścić, a następnie zamontować i uzupełnić mniejszą ilością kawy.

Ekspres do kawy zapchany? Wezwij sprawdzonego fachowca!

Domowe sposoby na zatkany ekspres do kawy nie zawsze są niestety wystarczające, dlatego jeśli zawiodły – warto postawić na solidny serwis ekspresów do kawy. Gdy w grę wchodzi uszkodzona elektronika, niewiele wskóramy sami bez wiedzy, doświadczenia, narzędzi i części zamiennych, dlatego tego typu naprawy najlepiej zlecić profesjonalistom. Szybko zdiagnozują oni przyczynę tego, że kawa powoli się leje lub z ekspresu nie wypływa kawa wcale i będą najlepiej wiedzieć, co w tej sytuacji należy zrobić, by przywrócić urządzenie do wcześniejszej funkcjonalności.

Potrzebujesz sprawdzonego fachowca w Twoim mieście?
Zadzwoń lub wypełnij formularz i zapytaj fachowca o cenę i termin usługi!
Zadzwoń dziś do 21.00 732 080 502
Zapytaj fachowca o koszt i termin usługi
Wybierz termin i zamów usługę przez formularz

Dzwoniąc pod podany wyżej numer, pisząc na powyższy adres e-mail lub klikając przycisk Wyślij akceptuję Regulamin Serwisu Naprawek i przyjmuję do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 przetwarza moje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności.

Rozwiń więcej

Przyjmuję również do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 używa rozwiązań informatycznych do zanonimizowanej analizy zachowań użytkowników Serwisu Naprawek przy wykorzystaniu narzędzi firmy Google, w celu optymalizacji i rozwoju Serwisu.

Zapytaj fachowca o koszt i termin usługi
Zadzwoń dziś do 21.00 732 080 502