Wilgoć na ścianach - jak się jej pozbyć?

Wilgoć na ścianach - jak się jej pozbyć?

Jeśli zauważysz wilgoć na ścianach, nie bagatelizuj problemu. Jeżeli nie zadziałasz odpowiednio szybko, stan budynku może znacznie się pogorszyć. Od niewielkiej wilgoci bardzo blisko do przebarwień, pękającego lub odpadającego tynku i rozwoju niebezpiecznego grzyba na ścianie. Jak pozbyć się wilgoci na ścianach? Podpowiadamy sprawdzone sposoby na walkę z wilgocią na ścianie.

Wilgoć na ścianach – przyczyny

Gdy pojawia się wilgoć na ścianie, zwykle związane jest to z niedostateczną wentylacją mieszkania lub domu jesienią lub zimą. Jeśli mieszkanie nie jest odpowiednio często wietrzone, problemem staje się nadmierna wilgotność pomieszczeń. Wilgoć na ścianach pojawia się często również w budynkach nieocieplonych, w mieszkaniach z nieszczelnymi oknami, a także w przypadku defektów budynków – np. nieszczelnego dachu. To również problem miejsc, gdzie często się gotuje, pierze, suszy pranie czy kąpie.

Jak pozbyć się wilgoci na ścianach? Sposoby na walkę z wilgocią na ścianie

  • Częste wietrzenie mieszkania – to najprostsze rozwiązanie na walkę z wilgocią na ścianach. Pomieszczenia mieszkalne, w których wilgotność powietrza jest nadmierna, powinny być wietrzone kilka razy dziennie, przynajmniej po 20 minut.
  • Jeśli wilgoć na ścianie jest problemem, należy również pilnować temperatury – trzeba zaznaczyć, że zarówno wychłodzone, jak i zbyt ciepłe pomieszczenie to doskonałe warunki do pojawienia się pleśni.
  • Poprawa wentylacji w mieszkaniu – jeśli kratki wentylacyjne w domu lub mieszkaniu niewystarczająco spełniają swoją rolę, wilgoć na ścianie może pomóc wyeliminować rozszczelnienie okien lub zamontowanie nawiewników okiennych.
  • Osuszacze powietrza lub pochłaniacze wilgoci – jeśli w mieszkaniu jest duża wilgotność powietrza i wilgoć na ścianach, warto rozstawić w nim pochłaniacze wilgoci lub osuszacz powietrza.
  • Naprawa defektów budynku, np. nieszczelnego dachu, problemów z oknami, wadliwej konstrukcji budynku, pękniętej rynny itp. to oczywiście sposoby na walkę z wilgocią na ścianie, które również należy wykonać, by problem wyeliminować w zarodku.
     

Co na wilgoć na ścianie, gdy domowe sposoby zawodzą?

Wiesz już, jak pozbyć się wilgoci na ścianach, jednak walka z wilgocią na ścianie to nie tylko bieżące eliminowanie samej wilgoci, ale również eliminowanie jej przyczyn oraz skutków. Najpoważniejszym skutkiem wilgoci na ścianach jest oczywiście pleśń, która może być bardzo szkodliwa dla przebywających w pomieszczeniu osób. Jeśli domowe sposoby na walkę z wilgocią na ścianie zawodzą lub zawilgocona ściana stała się miejscem rozwoju niebezpiecznego grzyba, najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się po pomoc do profesjonalisty, w którego zakres usług wchodzi między innymi osuszanie budynkówodgrzybianie ścian.

 

Potrzebujesz sprawdzonego fachowca w Twoim mieście?
Zadzwoń lub wypełnij formularz i zapytaj fachowca o cenę i termin usługi!
Zapytaj 24/7
o cenę i termin usługi
Zadzwoń dziś 7.00-21.00732 080 502
Zadzwoń dziś 7.00-21.00 732 080 502
Zapytaj przez formularz 24/7 o cenę i termin usługi
Wybierz termin i zamów usługę przez formularz
Dzwoniąc pod podany numer lub kontaktując się przez formularz, użytkownik akceptuje Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Naprawek.pl

Dzwoniąc pod podany wyżej numer, pisząc na powyższy adres e-mail lub klikając przycisk Wyślij akceptuję Regulamin Serwisu Naprawek i przyjmuję do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 przetwarza moje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności.

Rozwiń więcej

Przyjmuję również do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 używa rozwiązań informatycznych do zanonimizowanej analizy zachowań użytkowników Serwisu Naprawek przy wykorzystaniu narzędzi firmy Google, w celu optymalizacji i rozwoju Serwisu.

Zapytaj 24/7
o cenę i termin
usługi
Zadzwoń dziś 7.00-21.00 732 080 502