Suszarka nie odprowadza wody? Zobacz, co zrobić!

Suszarka nie odprowadza wody? Zobacz, co zrobić!

Suszarka do ubrań coraz częściej spotykana jest wśród podstawowych sprzętów AGD w polskich domach. Jej niezaprzeczalne zalety skłaniają do zakupu nie tylko tych, którzy chcą zaoszczędzić czas. Niestety – jak każdy sprzęt, także suszarki ulegają awariom. Jedną z nich jest problem z odprowadzaniem wody. Czym spowodowana jest woda w bębnie suszarki po skończonym cyklu suszenia? Sprawdź!

Zadzwoń pod nr 732 080 502 i zamów fachowca w Twoim mieście z kategorii

Poziomowanie suszarki

Wiele sprzętów AGD przestaje działać poprawnie, gdy nie stoją na prostej, stabilnej powierzchni. Nie wiesz, czy Twoja suszarka jest dobrze wypoziomowana? Użyj poziomicy – połóż ją na blacie suszarki i sprawdź, czy stoi poprawnie. Jeśli nie, to odpowiednio wyreguluj nóżki, by zapobiec zbieraniu się wody w filtrze lub innych miejscach suszarki.

 

Pompa odpływowa i pływak

Pływak to część, która musi być czysta, by poprawnie załączać pracę pompy odpływowej. Warto co jakiś czas go przeczyścić, by działał właściwie. Zdarza się, że nawet w „samoczyszczących” się suszarkach, zabrudzeń jest na tyle dużo, że zapychają pompę, przez co suszarka nie wypompowuje wody. Zaleca się samodzielne wypłukanie nieczystości i wyjęcie ewentualnych przedmiotów, takich jak zagubiony guzik czy moneta.

 

Kanał przepływowy

Kanał przepływowy suszarki odpowiada za doprowadzanie wody do zbiornika z pompą. Niestety, ta część jest wbudowana w obudowę suszarki i najczęściej umiejscowiona na jej spodzie, dlatego jego przetkanie nie jest takie proste. By przeczyścić bardzo wąski kanał, najlepiej użyć cienkiej, długiej sprężyny i przepłukiwać go wodą – całe zabrudzenia przemieszczą się do zbiornika pompy.

 

Zbiornik na wodę

Po każdym cyklu suszenia zaleca się opróżnienie zbiornika ze skondensowaną wodą skraplającą się w trakcie suszenia (o ile nie mamy bezpośredniego spustu wody do kanalizacji). Źle zamontowany zbiornik na wodę w suszarce kondensacyjnej sprawi, że woda nie będzie odprowadzana poprawnie. Jeśli pojemnik jest uszkodzony, należy wymienić go na nowy.

 

Jeśli Twoja suszarka do ubrań nie odprowadza wody, nie musi to oznaczać, że czeka Cię kosztowna naprawa lub wymiana sprzętu. Może się okazać, że wystarczy proste czyszczenie niektórych jej części, by znów działała poprawnie i zostawiała idealnie suche ubrania. Zanim wezwiesz serwis AGD, sprawdź, czy wina nie stoi po stronie zapchanej pompy bądź zatkanego kanału przepływu.

Dzwoniąc pod podany wyżej numer lub klikając przycisk Wyślij akceptuję Regulamin Serwisu Naprawek.pl i przyjmuję do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 przetwarza moje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności. Rozwiń więcej...

Przyjmuję również do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 używa rozwiązań informatycznych do zanonimizowanej analizy zachowań użytkowników Serwisu Naprawek przy wykorzystaniu narzędzi firmy Google, w celu optymalizacji i rozwoju Serwisu.

732 080 502