Kiedy warto wezwać pogotowie zamkowe?

Dodano: 2017-11-24
Kiedy warto wezwać pogotowie zamkowe?

Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zależy od sprawnego zamka w drzwiach. Po prostu używamy go na co dzień, wkładamy klucz i wyciągamy klucz licząc, że za każdym razem zamek pozwoli nam bezpiecznie wejść i wyjść z mieszkania. Nie spodziewamy się jego awarii, wiemy, że one się zdarzają, ale żeby nam? Nie, to niemożliwe, nasz zamek nam tego, by nie zrobił. Nasz zamek jest niezawodny, ma wszystkie atesty, nasz zamek się nigdy nie zacina… 

Jednak to jak kruche mogą być podstawy takiego myślenia, dowiadujemy się na ogół, wtedy gdy owa niespodziewana i przykra usterka się wydarza. Takie rzeczy są na porządku dziennym, dlatego powstały pogotowia zamkowe, które zawsze są gotowe do interwencji.

Zacięty zamek

Wśród nas jest wielu ludzi, którzy uważają się za przysłowiowe złote rączki i uparcie wierzą w to, że z wielu tarapatów mogą wyjść samodzielnie. Taka postawa może być jednak bardzo zgubna, zwłaszcza jeśli chodzi o tak specjalistyczną dziedzinę, jak naprawa zamków. Dlatego, jeśli zaliczasz się do takich osób, a filmiki na YouTube utwierdzają Cię w przekonaniu, że wszystko pójdzie gładko oraz szybko, to weź głęboki oddech i pomyśl. Pomyśl zwłaszcza o tym, czy stać Cię na dodatkowe koszty wymiany lub naprawy samych drzwi, bo do ich uszkodzenia może dojść, jeśli nieumiejętnie naprawisz zamek. Wezwanie fachowca pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić wielkiego stresu, ale również da pewność skutecznej i profesjonalnej interwencji.


Zatrzaśnięte kluczyki w aucie
Główne przyczyny braku możliwości dostania się do własnego samochodu to przede wszystkim pośpiech i brak rozsądku. Oczywiście w grę może też wchodzić awaria zamka centralnego lub cała masa innych czynników. W takich sytuacjach bardzo łatwo stracić panowanie nad sobą, a wszelkie samodzielne próby otworzenia drzwi mogą skończyć się uszkodzeniem auta. Dlatego, aby mieć pewność, że takie zdarzenie zakończy się szybko i bez większych usterek, koniecznie musisz je powierzyć odpowiednim specjalistom. Nie tylko ze względu na czas reakcji, przecież w takich chwilach liczy się każda minuta, ale też kwalifikacje i uprawnienia. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej wezwać właśnie taki serwis.


Montaż zamka lub wymiana wkładki
Wielu użytkowników potrafi sobie z tym poradzić samodzielnie, jednak jeśli nie posiadasz stuprocentowej pewności, że uporasz się z taką czynnością, lepiej wezwij specjalistyczne pogotowie zamkowe. Jest to zresztą niezbędne, jeśli został zgubiony klucz od wkładki. Często wymiana lub założenie zamka przebiega w dużo bardziej skomplikowany sposób niż może się Tobie wydawać. Wykwalifikowany serwis może jednak sobie poradzić z każdą ewentualnością, podsiada bowiem narzędzia, które pozwalają na każdą skuteczną interwencję. Nie mówiąc już o takich zdarzeniach jak złamany klucz w zamku lub naprawa albo wymiana zamka po włamaniu. Są to sytuacje, z którymi nie sposób sobie poradzić samemu.


Pogotowie zamkowe warto jednym słowem wzywać do wszystkich usterek i interwencji związanych z tą dziedziną. Tym bardziej że serwisy, które zajmują się zawodowo tego typu czynnościami muszą już posiadać odpowiednie kwalifikacje, uprawnienia i zaświadczenia często wystawiane przez komendy policji w danym rejonie. To jednak nie wszystko, posiadanie narzędzi służących do awaryjnego otwierania drzwi i tym podobnych usług jest dozwolone tylko i wyłącznie w przypadku podmiotów zajmujących się tym zawodowo. Właśnie dlatego korzystanie z profesjonalnego pogotowia zamkowego jest najczęściej bardzo rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Daje nam bowiem gwarancję, że to właśnie w pełni przygotowany specjalista zajmie się skutecznie interwencją z tego zakresu.

Szukasz rzetelnego
fachowca? Zadzwoń do nas! Poniedziałek - Piątek 7.00 - 21.00
Sobota 8.00 - 16.00
732 080 502 Zamów serwis przez formularz
24/7

Dzwoniąc pod podany wyżej numer lub klikając przycisk Wyślij akceptuję Regulamin Serwisu Naprawek i przyjmuję do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 przetwarza moje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności. Rozwiń więcej...

Przyjmuję również do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 używa rozwiązań informatycznych do zanonimizowanej analizy zachowań użytkowników Serwisu Naprawek przy wykorzystaniu narzędzi firmy Google, w celu optymalizacji i rozwoju Serwisu.

Zadzwoń