Jak dbać o lodówkę latem?

Dodano: 2017-07-19

Lodówka jest sprzętem AGD, którego obecność jest niezbędna w każdym gospodarstwie domowym. Mało kto jest w stanie wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez niej. Dlatego wszelkie usterki związane z tym urządzeniem są dla nas dużym problemem i całkowicie mogą wytrącić każdego z równowagi. Co zrobić aby takiej awarii uniknąć, zwłaszcza latem kiedy temperatury są na ogół wyższe, a brak lodówki, lub jej nieprawidłowe funkcjonowanie tym bardziej może dać się we znaki. Poniżej zaprezentujemy kilka bardzo prostych sposobów i wskazówek, które pozwolą Ci lepiej zadbać o swoją lodówkę, nie tylko latem, ale też o każdej porze roku.

 

Pamiętaj o rozmrażaniu lodówki

Aby praca lodówki była wydajna musimy zwracać uwagę na regularne rozmrażanie zamrażarki. Wiele dostępnych na rynku sprzętów ma już funkcję Frost Free, dzięki czemu lód nie gromadzi się na ścianach urządzenia. Jeśli jednak nasza lodówka jest tej funkcji pozbawiona koniecznie musimy się tym zająć sami. Pamiętajmy, że lodówkę najlepiej rozmrażać zimą, kiedy większość produktów w niej umieszczonych możemy przenieść na balkon lub za okno. Rozmrażanie lodówki prowadzi przede wszystkim do oszczędności, im bardziej oszroniona zamrażarka tym większy pobór energii. W zależności od modelu, możemy się spotkać nawet z piętnastoprocentowym wzrostem rachunku za prąd.

 

Unikaj gorących potraw w lodówce

Zwłaszcza latem myślimy o jak szybszym ochłodzeniu. Jednak wkładanie do lodówki dzbanka ze świeżo zaparzoną miętą będzie bardzo złym pomysłem. Para spowoduje nadmierne oszronienie, a co za tym idzie większy pobór energii. Poza tym, prowadzi to zawsze do zwiększenia temperatury w samej lodówce, przez co agregat będzie pracował na zwiększonych obrotach usiłując ją obniżyć. Łatwo w ten sposób uszkodzić lodówkę i w efekcie się jej pozbawić, właśnie w te ciepłe dni kiedy będziemy potrzebować jej najbardziej.

 

Zawsze zamykaj lodówkę

Bardzo często w codziennym pędzie zapominamy o domknięciu drzwi od lodówki. Zwracajmy na to uwagę ponieważ zwłaszcza przy wyższych temperaturach na zewnątrz, będzie to niekorzystne na systemów chłodzących. Ich wzmożona praca w celu utrzymania odpowiedniej temperatury wewnątrz, nie dość, że podniesie nasze rachunki za energię to jeszcze doda do nich kolejne koszty za naprawę lub kupno nowej. Przeciążony system chłodzenia może po prostu odmówić posłuszeństwa. Częstą przyczyną nie zamykania się drzwiczek od lodówki mogą być zużyte, nie przylegające do niej uszczelki. Warto i na to zwrócić uwagę. Należy regularnie dbać o ich czystość, a kiedy zajdzie taka potrzeba, o ich wymianę. Odpowiednia izolacja jest w tym przypadku bardzo ważna.

 

Nie zapominaj o odpływie w lodówce

W przypadku posiadania przez lodówkę systemu automatycznego odmrażania, koniecznie zwróćmy też uwagę na otwór odpływowy. Jest to ujście znajdujące się z tylu lodówki na ogół nad pojemnikami na warzywa. Jeśli jest zatkany, w lodówce, na jej tylnej ściance, zacznie się gromadzić woda. Może to mieć szkodliwy wpływ na zgromadzone w niej produkty.

 

W zaledwie kilku słowach opisaliśmy najważniejsze czynności, które pomogą Ci utrzymać właściwe funkcjonowanie lodówki, nie tylko latem ale i w inne pory roku. Pamiętaj, że dbałość o czystość i zdrowy rozsądek w codziennym użytkowaniu lodówki pozwoli Tobie uniknąć bardzo wielu problemów związanych, zarówno z większymi rachunkami za energię, jak i kosztami naprawy lub kupna nowej lodówki.

 

szukasz rzetelnego fachowca?
Zadzwoń do nas!

616 668 967


Poniedziałek - Piątek 7.00 - 21.00
Sobota 8.00 - 16.00


LUB

Dzwoniąc pod podany wyżej numer lub klikając przycisk Wyślij akceptuję Regulamin Serwisu Naprawek i przyjmuję do wiadomości, że firma Lindeman przetwarza moje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności oraz Polityką Cookies. Rozwiń więcej...

Przyjmuję również do wiadomości, że firma Lindeman używa rozwiązań informatycznych do zanonimizowanej analizy zachowań użytkowników Serwisu Naprawek przy wykorzystaniu narzędzi firmy Google, w celu optymalizacji i rozwoju Serwisu.

Zadzwoń Prośba o wycenę