Porady

Szron w lodówce

Lód w lodówce to niepożądane zjawisko. Oszroniona tylna ściana chłodziarki nie musi być objawem poważnej awarii – zwykle sygnalizuje raczej niewłaściwą konserwację i nieprawidłowe użytkowanie lodówki. Bagatelizowanie tego typu oznak może skończyć się poważniejszą usterką, dlatego zobacz, co mogło spowodować lód na tylnej ścianie lodówki i co zrobić, by się go pozbyć!

Dodano: 2020-01-02 czytaj więcej

Zalany iskrownik? Zobacz, dlaczego palnik nie daje iskry

Mimo rosnącej popularności płyt indukcyjnych, kuchenki gazowe wciąż królują w wielu domach. Niezależnie od tego, czy zasilane gazem z butli, czy przyłącza miejskiego, dobrze spisują się przez lata, jednak ich działanie może zostać zakłócone przez rozpoczynającą się awarię. Brak iskry w palniku to jedna z typowych usterek dotykających kuchnie gazowe. Sprawdź, co mogło ją spowodować.

Dodano: 2019-12-24 czytaj więcej

Suszarka długo suszy

Suszarka bębnowa do ubrań to prawdziwa wygoda – rozwieszanie odzieży na sznurki lub suszarki na pranie odchodzi w zapomnienie. Ubrania z suszarki są miękkie i bez zagnieceń, dlatego część rzeczy nie wymaga nawet prasowania. Ile czasu suszarka suszy pranie? To zależy. Jeśli wydaje Ci się, że Twoja suszarka suszy za długo lub zmienia czas pracy, mimo wybranych ustawień, sprawdź, czy nie uległa jednej z opisywanych awarii.

Dodano: 2019-12-19 czytaj więcej

Zmywarka nie pobiera soli

Sól do zmywarki umieszcza się w pojemniku do zmiękczania wody, w którym znajduje się żywica jonowymienna. Substancja wiąże jony magnezu i wapnia odpowiedzialne za twardość wody. Sól do zmywarek przeciwdziała osadzaniu się kamienia we wnętrzu zmywarki, jak i zapobiega tworzeniu się zacieków i plam na mytych naczyniach. Zauważyłeś, że zmywarka nie zużywa soli? Sprawdź, co mogło spowodować ten stan.

Dodano: 2019-12-19 czytaj więcej

Pralka – drzwi skrzypią lub luźno chodzą

Drzwiczki do pralki to część, w której może zepsuć się wiele elementów. Awarii często ulega zamek, którego prawidłowe działanie jest niezbędne do uruchomienia pralki. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak otworzyć drzwiczki od pralki bez ich dalszego uszkadzania. Jeśli drzwi chodzą zbyt luźno, może to skutkować ich przeciekaniem – podobnie jak niepokojące skrzypienie, które także może skończyć się zalaniem łazienki.

Dodano: 2019-12-17 czytaj więcej

Pralka kopie prądem

Pewnie każdy zna niezbyt przyjemne uczucie, zwane potocznie „kopnięciem”, które czasem pojawia się, gdy dotykamy metalowych przedmiotów, np. klamek czy kranów. Zdarza się, że to pralka kopie prądem – w momencie dotknięcia obudowy lub bębna pojawia się charakterystyczny przeskok iskry elektrycznej. Czy jest to powód do strachu? Czy należy obawiać się porażenia prądem? Sprawdź!

Dodano: 2019-12-16 czytaj więcej

Suszarka nie chce się włączyć

Suszarka do ubrań to prawdziwe wybawienie, szczególnie dla tych, którzy nie mają miejsca lub czasu na rozwieszanie prania. Przy właściwym użytkowaniu suszarki bębnowej, wysuszona w niej odzież jest mniej zmechacona i wygnieciona niż po tradycyjnej metodzie. Ten sprzęt, jak każdy inny, może ulec awarii. Jeśli suszarka nie włącza się, czeka Cię wezwanie serwisu. Zobacz, co mogło spowodować problem z uruchomieniem urządzenia.

Dodano: 2019-12-12 czytaj więcej

Sprężarka w lodówce nie działa

Część lodówki, która umożliwia obieg chłodziwa w całym układzie to sprężarka. Jej działanie jest zależne od termostatu, który na podstawie odczytów temperatury decyduje o jej załączeniu lub końcu pracy. Jeśli sprężarka w lodówce nie uruchamia się lub po włączeniu chłodziarka pracuje tylko kilka sekund, wbrew pozorom warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się innym elementom chłodziarki. Sprawdź, co mogło wywołać tę usterkę!

Dodano: 2019-12-11 czytaj więcej

Gorący agregat w lodówce

Czasem lodówka przestaje działać prawidłowo. Niekiedy temperatura w jej wnętrzu wzrasta, sprężarka pracuje bez przerwy, rosną rachunki za energię elektryczną. Pojawiają się pytania - czy agregat w lodówce powinien być gorący? Jeśli lodówka nie chłodzi odpowiednio, a agregat jest rozgrzany, raczej nie obędzie się bez pomocy fachowca. Zobacz, co mogło spowodować ten problem.

Dodano: 2019-12-11 czytaj więcej

Suszarka do ubrań - bęben się nie obraca

Suszarki do ubrań mają swoich przeciwników, jednak coraz częściej goszczą w domach osób, które cenią sobie wygodę i oszczędność czasu. Mity o niszczeniu odzieży i generowaniu dużych kosztów za prąd odchodzą w zapomnienie, a producenci oferują konsumentom coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Niestety, nawet najnowsza suszarka bębnowa może ulec awarii. Jedną z nich jest sytuacja, w której bęben się nie kręci. Co z tym zrobić? Sprawdź!

Dodano: 2019-12-11 czytaj więcej
Szukasz rzetelnego
fachowca? Zadzwoń do nas! Poniedziałek - Piątek 7.00 - 21.00
Sobota 8.00 - 16.00
732 080 502 Zamów serwis przez formularz
24/7

Dzwoniąc pod podany wyżej numer lub klikając przycisk Wyślij akceptuję Regulamin Serwisu Naprawek i przyjmuję do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 przetwarza moje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności. Rozwiń więcej...

Przyjmuję również do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 używa rozwiązań informatycznych do zanonimizowanej analizy zachowań użytkowników Serwisu Naprawek przy wykorzystaniu narzędzi firmy Google, w celu optymalizacji i rozwoju Serwisu.

Zadzwoń