Kominiarz Piastów

Leszek Bartosiewicz

Poprzeczna 31, 05-840 Brwinów
ocena: 5 Pokaż opinie
Często wybierany! 100% sprawdzony serwis 3 lata współpracy 23 lat doświadczenia
Kominiarz Piastów Czyszczenie Komina Przegląd Kominiarski Usługi Kominiarskie Uszczelnianie Komina
Serwis Bartosiewicz świadczy profesjonalne usługi kominiarskie na terenie Warszawy już od 1998 roku. Możliwe jest między innymi czyszczenie, uszczelnianie i konserwacja przewodów kominowych, montaż kominów zewnętrznych dwupłaszczowych, kontrola wentylacji grawitacyjnej ...
Sprawdź więcej
Szczegółowe informacje na temat dojazdu i diagnozy w cenie usługi znajdują się w wizytówkach serwisów.

 

Kiedy idziesz ulicą i nagle mijasz kominiarza, bez zastanowienia chwytasz za guzik. To tylko przesąd, czy faktycznie jest w tym jakieś głębsze znaczenie? Odpowiedzi na to pytanie zapewne nikt nie zna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by – jeśli to możliwe – dopomóc szczęściu.

Wszyscy, którzy chcą zostać kominiarzami, powinni odbyć praktyki, które kończą się dwoma egzaminami – czeladniczym oraz mistrzowskim. Zaliczenie tego ostatniego umożliwia m.in. wystawianie zaświadczeń i ekspertyz – np. podczas odbierania kominów w nowych budynkach.

Po zaliczeniu egzaminów możliwe są dwie opcje zawodowe – własna działalność lub spółdzielnia czy zakład kominiarski, które zrzeszają kominiarzy.

Ciekawostką jest, że mistrz kominiarski zazwyczaj nosi kapelusz, który potocznie nazywa się pliszokiem, z kolei czeladnik powinien mieć na głowie cylinder zwany szapoklakiem.

Być może nie wszyscy orientują się, że w ciągu roku powinno się co najmniej raz sprawdzić komin. Jest to odgórne zarządzenie, którego głównym celem jest uświadomienie wszystkim odpowiedzialnym za czyszczenie komina, że wykonuje się je dla bezpieczeństwa osób przebywających w budynku. Przewody wentylacyjne powinno się sprawdzać raz na rok, z kolei spalinowe już zdecydowanie częściej, bo dwukrotnie w ciągu 365 dni. Najczęściej należy kontrolować przewody dymne – nawet cztery razy w ciągu roku.

Na pewno zastanawiasz się teraz, gdzie znaleźć sprawdzonego, a co równie ważne kompetentnego fachowca? Poprawna odpowiedź jest tylko jedna – skorzystaj z serwisu naprawek.pl, dzięki któremu w możliwie jak najkrótszym czasie umówisz się z konkretnym specjalistą.

Profesjonalny kominiarz dołoży wszelkich starań, by przegląd kominiarski odbył się wraz z zachowaniem najwyższych standardów obsługi klienta. Uszczelnienie komina czy mierzenie siły ciągu kominowego to podstawowe usługi kominiarskie.

Władze Piastowa zachęcają do skorzystania z dotacji na wymianę przestarzałych pieców węglowych i gazowych na nowsze, zdecydowanie bardziej ekologiczne. W ramach dofinansowania można otrzymać do 4 tysięcy złotych. Nie da się ukryć, że jest to spora kwota, która średnio w 50% pokryje koszt pieca.

Warto w jak największym zakresie propagować wszystkie akcje proekologiczne, by jak najwięcej osób miało okazję z nich skorzystać i dzięki temu mieć swój udział w polepszaniu jakości powietrza.  

Wszyscy, którzy nie dbają o środowisko naturalne, mimowolnie przyczyniają się powiększania liczby zachorowań na raka płuc czy innych chorób układu oddechowego, a tym samym do skracania długości życia.

Niedrożne przewody kominowe czy wentylacyjne nie są straszne żadnemu kompetentnemu specjaliście, który dzięki posiadanemu doświadczeniu będzie wiedział, jak powinno się usunąć usterkę. Wejdź na stronę naprawek.pl i nie martw się o szybką i fachową realizację zlecenia. Nie zwlekaj i już teraz zadzwoń na infolinię serwisu Naprawek. Należy zdać sobie sprawę, że systematyczne przeprowadzanie tego typu kontroli może uratować życie Tobie i rodzinie – bezpieczeństwo jest najważniejsze. 

Fachowe porady
Czym palić w piecu? Jaki wybrać materiał opałowy?
Powyższe pytanie pojawia się wraz z pierwszymi przymrozkami i wciąż dotyczy znacznej części mieszkańców. Zwłaszcza mowa tu o tych jej grupie,... więcej

Dzwoniąc pod podany wyżej numer lub klikając przycisk Wyślij akceptuję Regulamin Serwisu Naprawek i przyjmuję do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 przetwarza moje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności. Rozwiń więcej...

Przyjmuję również do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 używa rozwiązań informatycznych do zanonimizowanej analizy zachowań użytkowników Serwisu Naprawek przy wykorzystaniu narzędzi firmy Google, w celu optymalizacji i rozwoju Serwisu.

732 080 502